SWP

Austria

2024-04-17 STRZELCY sportowi PAKA-s Wiedeń mistrzami regionu!

W dniach od 12 do 14 kwietnia 2024 roku w Wiedniu odbyły się Mistrzostwa regionu Wiedeń w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej dla klubów sportowych zrzeszonych w ASKÖ Wien.

ASKÖ Wien - Arbeitsgemeinschaft für Sport und Körperkultur in Österreich - Verband Wien, w języku polskim: Wspólnota Sportu i Kultury Fizycznej w Austrii - Stowarzyszenie Wiedeń, w którym zrzeszony jest również Polonijny Klub Aktywności Sportowych-Strzelectwo Sportowe PAKA-s Wiedeń.

„Strzelcy celni” PAKA-s Wiedeń stanęli na stanowiskach dla pistoletów pneumatycznych jednostrzałowych LP1, pięciostrzałowych LP5 i karabinków pneumatycznych LG z postawy stojącej i z podpórki.

W pierwszym dniu mistrzostw rozegrana została konkurencja pistolet pneumatyczny jednostrzałowy LP1 z podpórki postawy stojącej i pięciostrzałowy LP5 z postawy stojącej.

Na stanowisku LP1 postawa z podpórki stanęli Rita, Joanna i Stanisław. Joanna, zajmując drugie miejsce wywalczyła srebrny medal. Stanisław wywalczył pierwsze miejsce i medal złoty.

Do konkurencji LP5, w której w ciągu 10 sekund trzeba oddać pięć strzałów do jednej tarczy, powtarzając to 8 razy, stanęło trzech strzelców klubu PAKA-s Wiedeń. W klasie mężczyzn strzelali Krzysztof i Emil Dawid, a w klasie Senior 2 walczył Emil senior. Tutaj strzelcy celni PAKA-s Wiedeń zdominowali zawody. Pierwsze miejsce i tytuł mistrza regionu ASKÖ Wien 2024 zdobył Krzysztof, a drugie miejsce i tytuł wicemistrza wystrzelał Emil Dawid. Emil senior zajął miejsce piąte. Drużynowo klub PAKA-s Wiedeń uplasował się na miejscu piątym.

W drugim dniu mistrzostw strzelcy przystąpili do konkurencji pistolet pneumatyczny jednostrzałowy LP1 z postawy stojącej i młodzieżówka z postawy stojącej z podpórki. Na starcie w klasie mężczyzn stanął Emil Dawid i Krzysztof. W klasie seniorów 2 z przeciwnikami „strzelał się” Emil senior.

W klasie młodzieżówki z postawy stojącej i podpórki na stanowisku stanęła Rita, która z wolnej ręki wystrzelała drugie miejsce, a w postawie z podpórki zdeklasowała przeciwników zdobywając pierwsze miejsce i ustanawiając swój życiowy rekord z wynikiem 376 punktów. Stanisław w klasie senior III z postawy stojącej zajął miejsce piąte, a z podpórki wystrzelał pierwsze miejsce i złoty medal.

Konkurencja LP1 w klasie mężczyzn okazała się niezwykle zacięta. O miejscach drugie do czwarte zadecydowały dziesiątki wewnętrzne. I znowu zawody zostały zdominowane przez strzelców celnych klubu PAKA-s Wiedeń.

Miejsce pierwsze i tytuł mistrza regionu ASKÖ Wien 2024 zdobył Krzysztof, a wicemistrzostwo, dzięki większej ilości dziesiątek wewnętrznych objął Emil Dawid. Emil senior w klasie senior II zdobył miejsce trzecie i brązowy medal. Drużynowo strzelcy PAKA-s Wiedeń zajęli miejsce trzecie, z takim samym wynikiem jak drużyna na miejscu drugim. Tutaj dziesiątki wewnętrzne zdecydowały na niekorzyść PAKA-s Wiedeń.

Jednocześnie z mistrzostwami ogłoszone zostały wyniki w strzelaniach sezonowych 2024 w konkurencji LP1. Miejsce drugie w klasie mężczyzn zajął Emil senior. Pozostali strzelcy Krzysztof i Paweł zajęli odpowiednio miejsca piąte i szóste. Drużynowo klub PAKA-s Wiedeń zajął miejsce czwarte.

W trzecim dniu mistrzostw na stanowiskach stanęli „strzelcy celni” PAKA-s Wiedeń karabinków pneumatycznych. W kategorii senior III, drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Stanisław. Stanisław wystartował ponownie w drugiej konkurencji w klasie ogólnej, w której zdominował zawody zdobywając złoty medal. Miejsce czwarte zajął Bogdan, a miejsce siódme Sebastian. Tym razem w tej konkurencji nie było klasyfikacji drużynowej.

Na zakończenie mistrzostw, podobnie jak w konkurencjach pistoletowych, wręczono też dyplomy za miejsca zdobyte w strzelaniu sezonowym z karabinów pneumatycznych 2024. Strzelcy PAKA-s Wiedeń, w składzie Stanisław, Bogdan i Sebastian zajęli odpowiednio miejsca czwarte, piąte, i szóste. Drużynowo zdobyli puchar zajmując miejsce pierwsze.

Ogólnie na mistrzostwach ASKÖ Wiedeń 2024 „strzelcy celni” Polonijnego Klubu Aktywności Sportowych-Strzelectwo Sportowe PAKA-s Wiedeń zdobyli pięć medali złotych, cztery srebrne i dwa brązowe.